Wardrobe Box | 48 ECT | 24 X 20 X 46 | Double Wall - BD
- SKU:
- 6146-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 5 |
| Length | 24" |
| Width | 20" |
| Height | 46" |
| Flute | C |
| Item Style | HSC Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 48 ECT HSC Box |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 48 ECT |
| Wall | Double Wall |
| Abbreviated Description | 24 X 20 X 46 ECT48DW WARDROBE5/BD |
| Box Strength | Heavy Duty |
| Color | Kraft |