275# RSC Box | 24 x 20 x 20 - BD
- SKU:
- 118253-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 10 |
| Length | 24" |
| Width | 20" |
| Height | 20" |
| Flute | BC |
| Item Style | 275# RSC Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 275# Double Wall Box |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 275# |
| Wall | Double Wall |
| Abbreviated Description | 24 X 20 X 20 275#DW RSC 10/BD |
| Box Strength | Heavy Duty |
| Color | Kraft |