200# RSC Box | 20 x 20 x 24 | 20 / Bundle - BD
- SKU:
- 136588-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Quality standard strength industrial Corrugated Boxes. Manufactured from ECT-32 kraft corrugated. Corrugated boxes are recyclable.
Specifications
| Qty Per Bundle | 20 |
| Length | 20" |
| Width | 20" |
| Height | 24" |
| Flute | C |
| Item Style | 200# RSC Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 200# RSC Box |
| Strength | 200# |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 20 X 20 X 24 200# RSC 20/BD |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |