44 ECT RSC Box | 20 X 20 X 20 - BD
- SKU:
- 49690-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 10 |
| Length | 20" |
| Width | 20" |
| Height | 20" |
| Flute | C |
| Item Style | 44 ECT RSC Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 44 ECT RSC Box |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 44 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 20 X 20 X 20 ECT44 RSC 10/BD |
| Box Strength | Heavy Duty |
| Color | Kraft |