Polyester Strapping | 1/2 600#M X 7200' | Green - CL
- SKU:
- 23855-CL
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Length | 7200' |
| Width | 1/2" |
| Break Strength | 600# |
| Core Size | 16X6" |
| Face Width | 6" |
| Inside Diameter | 16" |
| Item Style | Polyester Strapping |
| Tie or Strap Type | Machine Grade |
| Abbreviated Description | 1/2 600#M X 7.2M' 16X6 PE GRN |
| Product Tag | Polyester Strapping | Machine Grade |
| Color | Green |