Polyester Strapping | 5/8 1100#M X 4600' | Green | Embossed - CL
- SKU:
- 144347-CL
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Length | 4600' |
| Width | 5/8" |
| Break Strength | 1100# |
| Core Size | 16X6" |
| Embossed / Smooth | Embossed |
| Face Width | 6" |
| Inside Diameter | 16" |
| Item Style | Polyester Strapping |
| Tie or Strap Type | Machine Grade |
| Abbreviated Description | 5/8 1100#M X 4.6M' 16X6 PE GRNEMB BULK |
| Product Tag | Polyester Strapping | Machine Grade | Embossed |
| Color | Green |