Light Duty Corner Protectors | 2 X 2 X 2-1/2 | Recuts - CA
- SKU:
- 27825-CA
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Length | 2 1/2" |
| Width | 2" |
| Height | 2" |
| Category - Tier 1 | Bundling / Edge Protection |
| Category - Tier 2 | Edge Protection |
| Category - Tier 3 | Corner Protector - Paper |
| Item Style | Light Duty Corner Protectors |
| Leg Width 1 | 2" |
| Leg Width 2 | 2" |
| Primary Material | Paper |
| Product Tag | .120 Light Duty Corner Protectors |
| Quantity Per Case/Pack | 1000 |
| Thickness | 0.12cal |
| Abbreviated Description | 2 X 2 X 2-1/2 .120 VB 1M/CARECUTS |