Heavy Duty V-Board | 3 X 3 X 36 | 0.225 | 1125 / Pallet - PL
- SKU:
- 28037-PL
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Pallet | 1125 |
| Length | 36" |
| Width | 3" |
| Height | 3" |
| Item Style | Heavy Duty V-Board |
| Primary Material | Paper |
| Product Tag | .225 Heavy Duty V-Board |
| Thickness | 0.225cal |
| Abbreviated Description | 3 X 3 X 36 .225 VB 1125/P |
| Leg Width 1 | 3" |
| Leg Width 2 | 3" |
| Quantity Per Pallet | 1125 |
| Color | White |
| Category - Tier 1 | Bundling / Edge Protection |
| Category - Tier 2 | Edge Protection |
| Category - Tier 3 | V Board - Paper |