32 ECT RSC Box | 28 X 24 X 20 - BD
- SKU:
- 165231-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 10 |
| Length | 28" |
| Width | 24" |
| Height | 20" |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT RSC Box | Large |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 28 X 24 X 20 ECT32 RSC 10/BD |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |
| Flute | C |