32 ECT RSC Box | 10 X 10 X 48 - BD
- SKU:
- 104247-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 20 |
| Length | 10" |
| Width | 10" |
| Height | 48" |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT RSC Box | Tall |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 10 X 10 X 48 ECT32 RSC 20/BD |
| Box Style | Tall |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |
| Flute | C |