48 ECT RSC Box | 10 X 10 X 10 - BD
- SKU:
- 80462-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 15 |
| Length | 10" |
| Width | 10" |
| Height | 10" |
| Item Style | 48 ECT RSC Box |
| Joint | Glued |
| Primary Material | Corrugate |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 48 ECT |
| Wall | Double Wall |
| Abbreviated Description | 10 X 10 X 10 ECT48DW RSC 15/BD |
| Product Tag | 48 ECT RSC Box |
| Box Style | Cube |
| Box Strength | Heavy Duty |
| Color | Kraft |
| Flute | BC |