Polyester Strapping | .47 800#H X 6500' | Green - CL
- SKU:
- 23853-CL
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Length | 6500' |
| Width | .47" |
| Break Strength | 800# |
| Core Size | 16X6" |
| Face Width | 6" |
| Inside Diameter | 16" |
| Item Style | Polyester Strapping |
| Tie or Strap Type | Hand Grade |
| Abbreviated Description | .47 800#H X 6.5M' 16X6 PE GRNBULK |
| Product Tag | Polyester Strapping | Hand Grade |
| Color | Green |