Pallet Cone Die Cut Box | NO STACK | White - BD
- SKU:
- 113111-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Stop double stacking of pallets by adding a Pallet Cone to your load. Corrugated construction. Made in the USA. Printed in English, French and Spanish. Ships flat to save space. Dimensions are 8 x 8 x 10". Available in White with Red Print and Yellow with Black Print
Specifications
| Qty Per Bundle | 50 |
| Length | 8" |
| Width | 8" |
| Height | 10" |
| Cut | Die Cut |
| Flute | C |
| Item Style | Pallet Cones |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | Pallet Cone |
| Stock Material | Oyster |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 8 X 8 X 10 D/C PALLET CONEOYS PRT-NO STACK 50/BD |
| Color | Oyster |
| Print Value | DO NOT STACK |