Multidepth Box | 10 X 10 X 10 | V-10,8,6 - BD
- SKU:
- 55231-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 10" |
| Width | 10" |
| Height | 10" |
| Flute | C |
| Item Style | Multidepth Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT Multidepth RSC Box |
| Scores / Slits | 6,8 |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 10 X 10 X 10(V) ECT32 RSC 25/BV-10,8,6 |
| Box Style | Multi-Depth |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |