44 ECT RSC Box | 8 X 8 X 8 - BD
- SKU:
- 78287-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 8" |
| Width | 8" |
| Height | 8" |
| Item Style | 44 ECT RSC Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 44 ECT RSC Box |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 44 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 8 X 8 X 8 ECT44 RSC 25/BD |
| Box Strength | Heavy Duty |
| Color | Kraft |
| Flute | C |