32 ECT RSC Box | 8 X 8 X 36 - BD
- SKU:
- 5083-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 8" |
| Width | 8" |
| Height | 36" |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT RSC Box | Tall |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 8 X 8 X 36 ECT32 RSC 25/BD |
| Box Style | Tall |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |
| Flute | C |