Polyester Strapping | 5/8 900#H X 4400' | Black - CL
- SKU:
- 23873-CL
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Length | 4400' |
| Width | 5/8" |
| Break Strength | 900# |
| Core Size | 16X6" |
| Face Width | 6" |
| Inside Diameter | 16" |
| Item Style | Polyester Strapping |
| Tie or Strap Type | Hand Grade |
| Abbreviated Description | 5/8 900#H X 4.4M' 16X6 PE BLK |
| Product Tag | Polyester Strapping | Hand Grade |
| Color | Black |