48 ECT RSC Box | 36 X 36 X 24 - BD
- SKU:
- 143019-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 5 |
| Length | 36" |
| Width | 36" |
| Height | 24" |
| Item Style | 48 ECT RSC Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 48 ECT RSC Box |
| Strength | 48 ECT |
| Wall | Double Wall |
| Abbreviated Description | 36 X 36 X 24 ECT48DW RSC 5/BD |
| Box Strength | Heavy Duty |
| Color | Kraft |
| Flute | BC |
| Category - Tier 1 | Boxes / Containers |
| Category - Tier 2 | Corrugated Boxes |
| Category - Tier 3 | Regular Slotted Carton (RSC) |