32 ECTB White Tuck Mailer with Flaps | 15-1/8 X 11-1/8 X 4 - BD
- SKU:
- 3384-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 50 |
| Length | 15 1/8" |
| Width | 11 1/8" |
| Height | 4" |
| Flute | B |
| Item Style | White Tuck Mailer |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECTB White Tuck Mailer with Flaps |
| Stock Material | Oyster |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 15-1/8 X 11-1/8 X 4 ECT32B MLROYS 50/BD |
| Box Strength | Regular |
| Color | Oyster |