32 ECTB White Tuck Mailer | 11-1/8 X 8-3/4 X 2 - BD
- SKU:
- 5230-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 50 |
| Length | 11 1/8" |
| Width | 8 3/4" |
| Height | 2" |
| Flute | B |
| Item Style | White Tuck Mailer |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECTB White Tuck Mailer |
| Stock Material | Oyster |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 11-1/8 X 8-3/4 X 2 ECT32B TUCKMLR OYS 50/BD |
| Box Strength | Regular |
| Color | Oyster |