200# RSC Box | 8 x 8 x 48 - BD
- SKU:
- 138265-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 20 |
| Length | 8" |
| Width | 8" |
| Height | 48" |
| Flute | C |
| Item Style | 200# RSC Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 200# RSC Box |
| Strength | 200# |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 8 X 8 X 48 200# RSC 20/BD |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |