200# RSC Box | 10 x 10 x 10 - BD
- SKU:
- 44553-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 10" |
| Width | 10" |
| Height | 10" |
| Box Strength | Regular |
| Item Style | 200# RSC Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 200# RSC Box |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 200# |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 10 X 10 X 10 200# RSC 25/BD |
| Color | Kraft |
| Flute | C |