32 ECTB White Tuck Mailer with Flaps | 18 X 12 X 3 - BD
- SKU:
- 4758-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 18" |
| Width | 12" |
| Height | 3" |
| Flute | B |
| Item Style | White Tuck Mailer |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECTB White Tuck Mailer with Flaps |
| Stock Material | Oyster |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 18 X 12 X 3 ECT32B MLR OYSWITH FLAPS 25/BD |
| Box Strength | Regular |
| Color | Oyster |
| Category - Tier 1 | Boxes / Containers |
| Category - Tier 2 | Corrugated Boxes |
| Category - Tier 3 | Tuck Mailer |