Multidepth Box | 16 X 16 X 16 | V-14,12,10,8 - BD
- SKU:
- 156952-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 16" |
| Width | 16" |
| Height | 16" |
| Product Tag | 32 ECT Multidepth RSC Box |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 16 X 16 X 16(V) ECT32 RSC 25/BV-14,12,10,8 |
| Box Style | Multi-Depth |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |
| Flute | C |