44 ECT RSC Box | 16 X 16 X 16 | 25 / Bundle - BD
- SKU:
- 6268-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 16" |
| Width | 16" |
| Height | 16" |
| Item Style | 44 ECT RSC Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 44 ECT RSC Box |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 44 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 16 X 16 X 16 ECT44 RSC 25/BD |
| Box Strength | Heavy Duty |
| Color | Kraft |
| Flute | C |