Foam Roll - Perforated | Perforated 12" | 1/16 X 48 - RL
- SKU:
- 7855-RL
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Roll | 1 |
| Length | 1250' |
| Width | 48" |
| Height | 1/16" |
| Color | White |
| Item Style | Foam Roll - Perforated |
| Location of Perf | Perforated 12" |
| Perforation | Perforated |
| Product Tag | 1/16" Foam Roll - Perforated |
| Abbreviated Description | 1/16 X 48 P-12 FOAM 1250'/RL |
| Category - Tier 1 | Protective Packaging / Cushioning |
| Category - Tier 2 | Foam Products |
| Category - Tier 3 | Polyethylene Foam Roll |