Direct Thermal Label - Perforated on Roll | 4 X 6 | White | Uncoated | 1000 / Roll 4 Rolls / Case - CA
- SKU:
- 9396-CA
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Case | 4000 |
| Length | 6" |
| Width | 4" |
| Core Size | 3" |
| Cut | Die Cut |
| Perforation | Perforated On Roll |
| Primary Material | Paper |
| TopCoat / Finish | Uncoated |
| Abbreviated Description | 4 X 6 WHT DT POR UNCOATED1M/RL 4RL/CA |
| Product Tag | White Direct Thermal Labels - Perforated on Roll |
| Quantity Per Case/Pack | 1000 Per Roll, 4 Rolls |
| Quantity Per Roll | 1000 / Roll, 4 Rolls / Case |
| Color | White |
| Category - Tier 1 | Labeling / Printing |
| Category - Tier 2 | Labels |
| Category - Tier 3 | Direct Thermal - Paper |