Bubble Roll - Perforated | P-12 | 3/16 X 24 | 750' / Roll - BD
- SKU:
- 2371-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 2 |
| Length | 750' |
| Width | 24" |
| Height | 3/16" |
| Bubble Thickness | .1875" |
| Item Style | Bubble Roll - Perforated |
| Location of Perf | P-12 |
| Perforation | Perforated |
| Product Tag | Bubble Roll - Perforated | 3/16" |
| Abbreviated Description | 3/16 X 24 P-12 BUBBLE 750'/RL2RL/BD |
| Category - Tier 1 | Protective Packaging / Cushioning |
| Category - Tier 2 | Bubble Cushioning |
| Category - Tier 3 | Bubble - Roll |