Bubble Roll - Perforated | P-12 | 1/2 X 48 | 125' / Roll - BD
- SKU:
- 2390-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 1 |
| Length | 125' |
| Width | 48" |
| Height | 1/2" |
| Bubble Thickness | .5" |
| Item Style | Bubble Roll - Perforated |
| Location of Perf | P-12 |
| Perforation | Perforated |
| Product Tag | Bubble Roll - Perforated | 1/2" |
| Abbreviated Description | 1/2 X 48 P-12 BUBBLE 125'/RL |
| Category - Tier 1 | Protective Packaging / Cushioning |
| Category - Tier 2 | Bubble Cushioning |
| Category - Tier 3 | Bubble - Roll |