Anti-Static Bubble Bag | 3/16" Bubble | 7 X 11-1/2 | SS - CA
- SKU:
- 171456-CA
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Case | 400 |
| Length | 11 1/2" |
| Width | 7" |
| Abbreviated Description | 7 X 11-1/2 X 3/16 BUB A/S PNKSS 4C/CA |
| Additive / Inhibitor | Anti-Static |
| Bubble Thickness | .1875" |
| Product Tag | Anti-Static Bubble Bag | 3/16" Bubble |
| Quantity Per Case/Pack | 400 |
| Color | Pink |
| Category - Tier 1 | Protective Packaging / Cushioning |
| Category - Tier 2 | Bubble Cushioning |
| Category - Tier 3 | Bubble Bag |