32 ECT Gaylord Box | 48 X 40 X 36 - BD
- SKU:
- 73811-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 5 |
| Length | 48" |
| Width | 40" |
| Height | 36" |
| Item Style | Gaylord Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT Gaylord Box |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 48 X 40 X 36 ECT32 GAYLORD HSC5/BD |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |