48 ECT RSC Box | 16 X 12 X 12 - BD
- SKU:
- 112242-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 15 |
| Length | 16" |
| Width | 12" |
| Height | 12" |
| Item Style | 48 ECT RSC Box |
| Joint | Glued |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 48 ECT RSC Box |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 48 ECT |
| Wall | Double Wall |
| Abbreviated Description | 16 X 12 X 12 ECT48DW RSC 15/BD |
| Box Strength | Heavy Duty |
| Color | Kraft |