44 ECT FOL Box | 40 X 6 X 40 - BD
- SKU:
- 95344-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 20 |
| Length | 40" |
| Width | 6" |
| Height | 40" |
| Item Style | FOL Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 44 ECT FOL Box |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 44 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 40 X 6 X 40 ECT44 FOL 20/BD |
| Box Strength | Heavy Duty |
| Color | Kraft |