32 ECT Telescoping Box | 4-1/2 X 4-1/2 X 48 | HSC W/FOL BTM - BD
- SKU:
- 58762-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 4 1/2" |
| Width | 4 1/2" |
| Height | 48" |
| Flute | C |
| Item Style | HSC Box |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT Telescoping Box |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 4-1/2 X 4-1/2 X 48 ECT32 HSCW/FOL BTM 25/BD |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |