32 ECT RSC Box | 7 X 5 X 5 | 25 / Bundle - BD
- SKU:
- 3606-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 7" |
| Width | 5" |
| Height | 5" |
| Flute | C |
| Item Style | 32 ECT RSC Box | Small |
| Joint | Glued |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT RSC Box | Small |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 7 X 5 X 5 ECT32 RSC 25/BD |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |