32 ECT RSC Box | 22 X 22 X 12 - BD
- SKU:
- 6159-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 10 |
| Length | 22" |
| Width | 22" |
| Height | 12" |
| Flute | C |
| Item Style | 32 ECT RSC Box | Large |
| Joint | Glued |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT RSC Box | Large |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 22 X 22 X 12 ECT32 RSC 10/BD |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |