32 ECT RSC Box | 22 X 14 X 8 - BD
- SKU:
- 148362-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 22" |
| Width | 14" |
| Height | 8" |
| Flute | C |
| Item Style | 32 ECT RSC Box | Flat |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT RSC Box | Flat |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 22 X 14 X 8 ECT32 RSC 25/BD |
| Box Style | Flat |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |