32 ECT RSC Box | 20 X 16 X 8 | 25 / Bundle - BD
- SKU:
- 4460-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 20" |
| Width | 16" |
| Height | 8" |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT RSC Box | Flat |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 20 X 16 X 8 ECT32 RSC 25/BD |
| Box Style | Flat |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |
| Flute | C |