32 ECT RSC Box | 20 X 10 X 8 | 20 / Bundle - BD
- SKU:
- 4759-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 20 |
| Length | 20" |
| Width | 10" |
| Height | 8" |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT RSC Box | Long |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 20 X 10 X 8 ECT32 RSC 20/BD |
| Box Style | Long |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |
| Flute | C |
| Category - Tier 1 | Boxes / Containers |
| Category - Tier 2 | Corrugated Boxes |
| Category - Tier 3 | Regular Slotted Carton (RSC) |