Light Duty V-Board | 2 X 2 X 48 | .120 | Snap-Right | 2925 / Pallet - PL
SKU: 110463-PL
Log in for pricing
Specifications
| Qty Per Pallet | 2925 |
| Length | 36" |
| Width | 2" |
| Height | 2" |
| Item Style | Standard Printed V-Board |
| Primary Material | Paper |
| Thickness | 0.12cal |
| Abbreviated Description | 2 X 2 X 36 .120 VB 2925/PPRT-DO NOT DOUBLE STACK |
| Product Tag | Do Not Double Stack V-Board |
| Leg Width 1 | 2" |
| Leg Width 2 | 2" |
| Quantity Per Pallet | 2925 |
| Color | White |
| Print Value | DO NOT DOUBLE STACK |
We offer over 150,000 packaging items. Request information or pricing for any additional packaging products not currently listed.
Crown Packaging Corp. provides leading companies with complete packaging solutions including supplies, equipment, and services.
Recognized as one of the largest privately-held packaging companies in North America, Crown Packaging has helped more than 30,000 organizations improve their packaging processes.
We offer premium services including consultation, custom corrugated design, vendor managed inventory, just-in-time delivery, packaging system design, optimization, maintenance and much more.
Discover all the ways Crown can support and enhance your business.