32 ECT RSC Box | 18 X 14 X 4 - BD
- SKU:
- 6531-BD
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Bundle | 25 |
| Length | 18" |
| Width | 14" |
| Height | 4" |
| Primary Material | Corrugate |
| Product Tag | 32 ECT RSC Box | Medium |
| Stock Material | Kraft |
| Strength | 32 ECT |
| Wall | Single Wall |
| Abbreviated Description | 18 X 14 X 4 ECT32 RSC 25/BD |
| Box Strength | Regular |
| Color | Kraft |
| Flute | C |
| Category - Tier 1 | Boxes / Containers |
| Category - Tier 2 | Corrugated Boxes |
| Category - Tier 3 | Regular Slotted Carton (RSC) |