1.25 Mil Gusseted Poly Bag | 54 X 44 X 96 - RL
- SKU:
- 18789-RL
- Minimum Purchase:
- 1 unit
Specifications
| Qty Per Roll | 110 |
| Length | 96" |
| Width | 54" |
| Depth | 44" |
| Gusset Location | Side Gusset |
| Gusset Size | 44" |
| Item Style | 1.25 Mil Gusseted Poly Bag |
| Primary Material | Poly |
| Product Tag | 1.25 Mil Pallet Cover |
| Thickness | 0.0013mil |
| Abbreviated Description | 54 X 44 X 96 .00125 BAG 110/RL |
| Flat / Gusseted | Gusseted |
| Quantity Per Roll | 110 |
| Category - Tier 1 | Bags |
| Category - Tier 2 | Poly - Industrial Bags |
| Category - Tier 3 | Industrial Bag / General |